Animator na dzień dziecka. Idealna propozycja dla szkół i przedszkoli

przez admin
dzieci w przeszkolu

W przedszkolu dzieci nie tylko uczą się funkcjonowania w grupie, ale też sporo czasu poświęcają na zabawę. Dlatego obok nauczycieli przedszkola zabawę organizują animatorzy.

Zajmują się organizowaniem najmłodszym dodatkowych atrakcji w formie zabawy, np. warsztaty eksperymentów, czy tematyczne. Animatorzy dbają przede wszystkim, aby dzieci się nie nudziły. Mają więc ręce pełne roboty. Jednocześnie muszą mieć sporo cierpliwości, ale też predyspozycje do pracy z tak wymagającymi osobami jakimi są dzieci. Dobry animator powinien być również kreatywny i umieć zorganizować dzieciom czas nawet w najgorszą pogodę.

Dodatkowe atrakcje na specjalną okazję

W wielu przedszkolach nadal nie są zatrudnieni profesjonalni animatorzy, a za organizację dodatkowych zajęć dla najmłodszych odpowiadają pedagodzy. Jednak jest taki jeden dzień w roku, kiedy wszyscy chcemy szczególnie zadbać o najmłodszych. To Dzień Dziecka, w którym nie tylko rodzice, ale też przedstawiciele przedszkola chcą dla nich przygotować coś specjalnego. Bardzo popularne stało się zaproszenie animatora, który zorganizuje niezapomniane zabawy dla najmłodszych. W swojej ofercie mają wiele atrakcyjnych warsztatów i zadań kreatywnych, z których najbardziej lubianą przez dzieci jest malowanie twarzy.