fbpx

kontakt rysiowe animacje animatorzy Łódź 668-398-878kontakt animator Łódź, urodziny z animatorem impreza firmowa kontaktkontakt@rysioweanimacje.pl

 

RYSIOWE ANIMACJE

Kreujemy świat zabawy

Animacje na pikniku – strefa dzieci

Strefy zabawy na evencie

Organizujesz piknik i zastanawiasz się jakie atrakcje zapewnić dla uczestników eventu? Z chęcią doradzimy i zorganizujemy strefę dla dzieci czyli szalone  animacje na pikniku. 

Często na tego typu imprezach pojawia się duża liczba dzieci dlatego, warto rozdzielić strefy tak by nie było ogromnych kolejek przy stanowiskach. Tak by uczestnicy mieli frajdę i świetne wspomnienia, a nie tylko czekali na swoją kolej. W takim razie jakie strefy na tego typu wydarzenie? 

Strefa animacji na pikniku

Strefa animacji – czyli uwielbiane przez dzieci gry i zabawy z animatorem. Tutaj zabawę prowadzi osoba pełna zaangażowania i energii, przeprowadza tak zabawy by mogła być zaangażowana jak największa liczba dzieci. Są to często animacje bez sprzętu, z muzyką, szereg prostych tańców animacyjnych, gdzie każdy może dołączyć do frajdy. Animacje na pikniku przewidziane są zawsze dla dużej liczby dzieci jak i zróżnicowanego wieku.

Z pewnością w tej strefie mogą pojawić się uwielbiane przez dzieci konkursy, gdzie będą wyłonieni zwycięzcy i otrzymają nagrody od organizatorów. 

Dobrze sprawdzają się również tańce, mogą być nie tylko animacyjne, ale również z instruktorami różnych styli tanecznych, czy fitnessu np. Zumba. Z pewnością w tańce zaangażują się nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Bańki mydlane na pikniku

Strefa bańkozabawy –  z pewnością rozwiązań na bańki mydlane na pikniku może być kilka:

Pierwsze kiedy animator puszcza bańki dla dzieciaków – pojawiają się tutaj duże ilości baniek puszczanych z siatki, giga bańki z obręczy czy pianobańki. Wszystko to wykonuje animator, dzieci mogą łapać i rozbijać bańki.

Druga opcja warsztaty bańkowe – dzieci podchodzą do stanowiska i otrzymują swoje kijki do baniek. Przez wyznaczony czas samodzielnie mogą puszczać bańki mydlane. Ciekawa atrakcja na pikniku, gdyż dzieci mocno angażują się w zabawę.

Trzecia opcja to godne uwagi – warsztaty tworzenia kijków do baniek i wspólna zabawa – puszczanie baniek z własnych kijków. A kijki z pewnością okażą się świetną są pamiątką z pikniku. Co dzieciom się tak podoba przede wszystkim, że kształty kijków mogą być bardzo różne – gwiazdki, serduszka.

Czwarty opcja to magiczny pokaz iluzji bańkowej wykonywany przez artystę bańkowego. Przedstawienie owiane nutką tajemnicy – gdzie pojawiają się bańki dymne, ogniowe, mini bańki zamknięte w wielkiej bańce.

Warsztaty na pikniku dla dzieci

Strefa warsztatów – czyli miejsce gdzie dziecko może uwolnić swoją wodzę fantazji, często pojawiają się tutaj warsztaty plastyczne, eksperymenty, czy sensoryczne dla maluchów.

Jednocześnie przy jednym stanowisku zazwyczaj znajduje się 10-12 dzieci. Warsztaty w zależności od stopnia skomplikowania dzieła do wykonania trwają od 20-45 minut dla 1 dziecka.

Każde dziecko po skończonych warsztatach otrzymuje swoje rękodzieło, które jest pamiątką z pikniku. Często można do różnego rodzaju rękodzieła dołączyć przywieszkę z logo organizatora.

Niewątpliwie chcesz zobaczyć naszą ofertę warsztatów – pełna oferta dostępna TUTAJ.

Strefa metamorfozy

Strefa metamorfozy na pikniku – to chyba jedno z najbardziej obleganych i uwielbianych miejsc na każdym wydarzeniu. W prawdzie nie są to animacje na pikniku, więc co tutaj możemy znaleźć? Salon piękności czyli – malowanie twarzy, warkoczyki syntetyczne, tatuaże brokatowe czy z henny, wodne.

Jest to często strefa gdzie pojawiają się duże kolejki, dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość osób, która będzie obsługą salonu piękności. Mała podpowiedź malowanie twarzy w ciągu godziny jeden face painter maluje około 10-15 dzieci. Podobnie jeśli chodzi o tatuaże brokatowe. Warkoczyki przypalane to atrakcja, która trwa około 8-10 minut na 1 uczestnika. 

Warto więc mieć na uwadze ilość osób potrzebnych do wykonywania usługi w wyniku czego zapobiegniemy frustracji uczestników oczekujących w dłuugich kolejkach. 

Strefa gier XXL - aktywne animacje na pikniku

Mega stópki – tor przeszkód do pokonania tak jak na planszy, możliwość wyboru tematycznych planszy ( łąka, wakacje, morze)

Mega jenga – drewniane bloki – frajda za równo dla dzieci jak i dorosłych – zadaniem uczestników jest wyciąganie klocków, jednak trzeba uważać by nie strącić wieży gdy wyjmujemy klocki,

Numeryczne kręgle Wikingów – drewniane kręgle – gdzie zadaniem uczestników jest zdobycie równych 50 punktów, jednak to prostym zadaniem nie jest bo gdy przekroczymy liczbę 50 punkty się odejmują.

Ustaw 4 w rzędzie – zabawa dla 2 osób – polega na wkładaniu kolorowych punktów tak by ułożyć ten sam kolor w rzędzie w postaci 4 punktów,

Giga wieża – zabaw integracyjna dla co najmniej 6 osób polega na tym aby ustawić wieżę z drewnianych klocków, za pomocą koła integracyjnego

Strefa budowniczego – czas się przyznać ile osób w dzieciństwie układało klocki. Chyba każdy miał taki czas – od tych najbardziej popularnych znanych na całym świecie, po samodzielne konstruowanie budowli z pudeł kartonowych po różnych sprzętach. Strefa na której dzieci i nie tylko mogą pobudzić wyobraźnię przestrzenną stworzyć ogromne budowle, mamy do wyboru kilka rodzajów klocków. 

Strefa łakomczucha

Strefa łakomczucha – to miejsce gdzie możemy zapewnić kolorowe obłoki słodkiej waty cukrowej czy szalenie strzelającego popcornu.

Wata cukrowa jest uwielbiana przez dzieciaki na piknikach. Obecnie może przybierać różne kolory oraz smaki dzięki kolorowym cukrom.

Popcorn to przekąska, która zachwyci nie jedno dziecko, ale i zaspokoi małego głoda. 

 

Strefa maluszka

Strefa maluszka – miejsce gdzie najmłodsze szkraby mogą pobawić się w baseniku z piłeczkami. Ułożyć klocki, czy skorzystać z zabawek dostosowanych dla najmłodszych. W przeciwieństwie do animacji dla dzieci – tutaj małe szkraby zawsze bawią się z rodzicem i pod jego czujnym okiem.

Piknik tematyczny - animacje tematyczne na pikniku

Na koniec przedstawię jedną z fajniejszych możliwości organizacji pikniku jest piknik tematyczny – gdzie każda aktywność ma swoją nazwę. 

Tutaj na przykład dzieląc piknik na różne stanowiska znajdują się np. warsztaty plastyczne, ale tablica zachęcająca do przyjścia na dane stanowisko ma już nazwę np. w krainie smerfnej wyobraźni czy w dżungli o północy.

Więcej o piknikach tematycznych pojawi się w kolejnym artykule.

Przewiń na górę