fbpx

kontakt rysiowe animacje animatorzy Łódź 668-398-878kontakt animator Łódź, urodziny z animatorem impreza firmowa kontaktkontakt@rysioweanimacje.pl

 

RYSIOWE ANIMACJE

Kreujemy świat zabawy

Dzień dyni pomysły dla dzieci

Dzień Dyni – pomysły i ciekawe aktywności do zrobienia z dziećmi

Czym i kiedy jest Dzień Dyni?

 

Dzień Dyni obchodzony jest co do zasady 31 października i stanowi alternatywę dla popularnego w kulturze Zachodu Halloween. Dzień Dyni celebruje jesień i jej skarby, a dodatkowo jest świetną okazją do przebrania się i miłego spędzenia czasu w komfortowej atmosferze, w której dzieci nie czują niepokoju.

Dzień dyni warsztaty kreatywne przedszkole szkoła

Dlaczego warto obchodzić Dzień Dyni?

Dzień Dyni może być świetnym sposobem spędzenia czasu z dzieckiem. Imprezy tematyczne związane z tym wydarzeniem (często nazywanym również balem jesieni)  często organizuje się w przedszkolach, szkołach czy innych instytucjach.

Warto jednak zauważyć, że Dzień Dyni wcale nie musi być powtórką balu karnawałowego, ostatków czy imprezy andrzejkowej dla dzieci. 

Choć takie aktywności z pewnością są bardzo wyczekiwane i przynoszą wiele radości, istnieje również wiele bardziej statycznych sposobów na celebrację jesieni. 

Oto kilka pomysłów, które idealnie sprawdzą się na Dzień Dyni.

Dzień dyni Halloween zabawa bal dyniowy warsztaty kreatywne na dzień dyni

Sprawdzone pomysły na Dzień Dyni dla dzieci

Dynioboxy – przestrzenna praca plastyczna na Dzień Dyni

Na sztywnym papierze lub tekturze narysuj siatkę sześcianu lub innego prostopadłościanu. Na ściankach narysuj dynię – jej przód, tył, czubek lub inne wzory z dyniowym motywem. Pokoloruj swoje dzieło wraz z dzieckiem, a następnie wytnij i sklej wykonaną bryłę.

W tym zadaniu ogranicza Cię jedynie wyobraźnia – zrób burzę mózgów wraz ze swoją pociechą i daj się ponieść!

Wizualizacja: https://www.instagram.com/p/CG1kHWVpbuQ/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Dyniowe lampiony na 31.10

 

Chcesz stworzyć coś trwalszego? Marzysz o nowej, własnoręcznie wykonanej ozdobie domowej? W tym też możemy pomóc!

Proponujemy samodzielne wykonanie dyniowego lampionu. Nie martw się – to wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać!

Potrzebujesz jedynie:

– masy solnej,

– Wikolu (do utwardzenia masy),

– sznurka,

– balonika,

– pomarańczowego barwnika (lub pomarańczowej farby plakatowej),

– podgrzewacza o dowolnym (najlepiej jesiennym) zapachu.

 

Wizualizacja: https://www.instagram.com/reel/Cxd44dqoFNW/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Nadmuchaj lekko balonik do rozmiaru, w jakim chcesz wykonać swój świecznik.

Na balonie umieść połączoną z barwnikiem masę solną (z łyżką Wikolu), pozostawiając dziurę w miejscu końcówki balona. Ze sznurka odciśnij poziome pasy, które upodobnią twoją figurę do dyni i pozostaw swoje dzieło w ciepłym miejscu, aż masa solna stwardnieje.

Może to zająć nawet kilkanaście godzin, choć to wcale nie powinno Cię zniechęcać.

Pomyśl tylko o tym, jak takie wyczekiwanie może nauczyć dziecko cierpliwości. Wyobraź sobie, jak wielką satysfakcję odczuje, gdy wasz projekt będzie już gotowy!

Gdy masa solna będzie już gotowa, przebij balon, a do środka włóż podgrzewacz.
Gotowe! Wasz dom zyskał właśnie nową dekorację, a spędzony czas wspólnie z dzieckiem z pewnością pozostawił w waszych głowach miłe wspomnienia.

Dzień dyni praca plastyczna wazon

 

Zamiast wykonywać dyniowe lampiony możesz postawić na szybszą i prostszą wersję. Po wycięciu otworu i wydrążeniu dyni możesz zrobić z niej piękny jesienny wazon. W tym celu zabierz swoje dziecko na spacer, zbierz kolorowe liście, jarzębinę, kasztany, gałązki z drzewa iglastego czy inne jesienne skarby.

Dyniowe łapki - praca plastyczna dla najmłodszych na Dzień Dyni

 

Farby w dłoń – czyli czas na troszkę sensoryki. Malowanie rączkami to coś, co większość dzieci uwielbia. Tego typu aktywności zawsze dostarczają wiele radości. Razem ze swoim dzieckiem pomalujcie swoje ręce pomarańczową farbą, a końcówki palców pokryjcie kolorem zielonym. Odciśnijcie je na dużym i sztywnym kartonie i dodajcie lekkie poprawki pędzlem czy paluszkiem tak, aby wasza dyniowa farma była zauważalna z daleka. Całość możecie udekorować w dowolny sposób.

Warsztaty kreatywne na Dzień Dyni

Ratunku! Nie mam na to wszystko czasu!

Jeśli tak samo jak my uważasz, że prace plastyczne i wszelkie pokrewne aktywności są bardzo istotne w rozwoju dziecka i pozwalają im ulepszyć wyobraźnię i motorykę małą.

Ale wiesz, że jesteś bardzo zajętą osobą, nie masz wystarczająco dużo czasu i po wielu godzinach w pracy czujesz zbyt duże zmęczenie, aby wykonywać projekty plastyczne wraz z dzieckiem, to nic straconego!

 

Twojemu dziecku niezapomniane warsztaty jesienne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

warsztaty dla dzieci dynie warsztaty z dojazdem Tomaszów Mazowiecki

Wiemy, że bycie rodzicem nie jest ani trochę łatwe i to normalne, że czasem nie ma się ochoty przysłowiowo stawać na głowie, aby tylko urozmaicić czas swojemu dziecku. A przecież wszyscy kochamy swoje pociechy najbardziej na świecie, prawda?

Warsztaty kreatywne na Dzień Dyni

Z tym z chęcią Ci pomożemy! Jesteśmy NIEZAWODNI w warsztatach kreatywnych, którzy na pierwszym miejscu stawiają na BEZPIECZEŃSTWO i gwarantują świetną ZABAWĘ. Zaproś nas do swojego domu, przedszkola czy szkoły, a zorganizujemy warsztaty kreatywne na Dzień Dyni czy inne święto.

dynie jesienne z materiałów warsztaty kreatywne łódź
Przewiń na górę