Wybór animatora dziecięcego. Jak wybrać dobrego opiekuna dla dzieci?

przez admin
animator dla dzieci

Animator dziecięcy jest osobą, która ma za zadanie zapewnić bezpieczną i aktywną rozrywkę dzieciom podczas urodzin, pikników, kolonii lub innego typu wydarzeń. Wybór właściwego animatora powinien być dobrze przemyślany, ponieważ musi być to osoba odpowiedzialna, a dodatkowo pomysłowa, ponieważ dzieci szybko nudzą się różnymi zabawami. Przecież to pod okiem animatora zostawiacie dzieciaki, by się razem bawiły.

Warto więc poznać cechy, jakie powinien posiadać animator dziecięcy. Dla ogólnego bezpieczeństwa trzeba sprawdzić, jakich produktów używa podczas swojej pracy. Dlaczego? Bo przecież nie chcemy, aby uczestnicy imprezy wracali z alergiami czy podrażnieniami po niecertyfikowanych wyrobach, np. tatuażach czy farbkach do ciała. Dobrzy i legalnie działający animatorzy zawsze powiedzą, jakie są marki używanych przez nich produktów.

Pomysłowość i różnorodne zabawy

Warto zacząć od tego, że animator powinien być osobą kreatywną, która zna wiele zabaw dla dzieci i jest w stanie zainteresować je oraz zachęcić do interakcji. Jakiekolwiek animacje nie mogą odbyć się bez muzyki i pomysłów na zabawy. Jednak by było bardziej kolorowo, dodatkowym atutem będzie tutaj różnorodność sprzętu animacyjnego. Każda czynność nie może trwać zbyt długo, a zabawy muszą być zmieniane i dopasowane do wieku uczestników imprezy.

Nasza firma może zaoferować atrakcje takie jak tor przeszkód ze scenariuszem, dzięki czemu zabawa nie tylko zawiera dużo ruchu, ale jest urozmaicona o odgrywanie ról. Co zapewni nie tylko rozrywkę, ale jest również formą edukacji podczas miło spędzanego czasu. Kto wie, czy w Twoim dziecku nie kryje się talent aktorski. Animatorzy mogą także wcielić się w rolę szalonych naukowców i zaprezentować przed najmłodszymi eksperymentSHOW – pokazy pełne doświadczeń chemicznych lub fizycznych, w których będą mogli czynnie uczestniczyć widzowie.

Talent manualny

Dobry animator powinien także posiadać talent manualny. Przyda się on na przykład podczas malowania twarzy uczestników. Animator przy pomocy atestowanych farb wykonuje ozdoby na buziach dzieci. Zabieg ten sprawia dziecku dużo radości, a jednocześnie jest całkowicie bezpieczny. Innym pomysłem na ozdobę ciała są brokatowe tatuaże, które animator wykonuje przy pomocy różnorodnych szablonów i brokatów. Tak samo jak farbki do twarzy – te produkty również nie wywołują rekcji alergicznej, a zostawiają pamiątkę na dłużej. Polecamy też strefę piękności dla dziewczynek. Dokładnie przeszkolony animator wykonuje kolorowe warkoczyki na ich głowach. Dzięki użyciu lekkiego i trwałego materiału warkoczyki dobrze trzymają się na głowie, a jednocześnie nie obciążają włosów. Nasza firma oferuje usługi przeszkolonych animatorów, którzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi, dzięki czemu każda zabawa będzie na pewno udana.