fbpx

kontakt rysiowe animacje animatorzy Łódź 668-398-878kontakt animator Łódź, urodziny z animatorem impreza firmowa kontaktkontakt@rysioweanimacje.pl

 

RYSIOWE ANIMACJE

Kreujemy świat zabawy

Eksperymenty dla dzieci podczas urodzin

Eksperymenty podczas urodzin z animatorem

Jeśli Twoje dziecko nie lubi być tylko obserwatorem, a uwielbia doświadczać to urodziny z eksperymentami będą świetnym rozwiązaniem na celebrowanie dnia urodzin.

Dlaczego warto wybrać warsztaty eksperymentów?

1 Rozwijanie kreatywności – to tutaj dziecko rozwija swoją kreatywność. Przy warsztatach eksperymentów poprzez naukową eksplorację pobudzana jest ciekawość otaczającego świata. A wykonywane eksperymenty stymulują wyobraźnię. Urodziny z eksperymentami to zatem dawka niepochamowanej zabawy edukacyjnej.

  1. Nauka poprzez doświadczenie: Eksperymentowanie podczas imprezy urodzinowej to nie tylko zabawa, ale też wpleciona nauka. Bo każde dziecko jest naturalnie ciekawe świata, a umożliwienie poznania go przez doświadczenia pozwala lepiej zrozumieć procesy zachodzące na ziemi. Eksperymenty mają aspekt edukacyjny, który jest zapamiętywany.
suchy ód warsztaty eksperymentów

Tylko tyle o eksperymentach? Mamy więcej!

  1. Budowanie Zainteresowań Naukowych – warsztaty eksperymentów podczas urodzin mogą rozbudzić wśród uczestników zainteresowania naukowe. Może być to wstęp do otworzenia świata nauki.
  2. Rozwijanie umiejętności problemowych Podczas urodzin z eksperymentami dzieci uczą się rozwiązywania problemów. Ćwiczą logiczne myślenie oraz analizują zachodzące procesy zamieniając się w szalonych naukowców. Eksperymenty podczas urodzin to świetny trening myślenia przyczynowo – skutkowego.
warsztaty eksperymentów pokaz z suchym lodem

Co warto przygotować na warsztaty eksperymentów?

1. Stół – chociaż nie zawsze jest potrzebny jednak ze względu na wygodę dla uczestników urodzinowych warsztatów eksperymentów będzie dobrym rozwiązaniem. Nie masz możliwości organizacji stołu? I temu zadaniu sprostamy.

2. Dostęp do wody i niekiedy prądu – podczas warsztatów doświadczeń urodzinowych dostęp do wody jest niezbędny. Jeśli nie ma takiej możliwości musimy wiedzieć o tym wcześniej przygotujemy się na taką ewentualność. Jeżeli chodzi o dostęp do prądu… Zazwyczaj potrzebujemy do podgrzania wody w czajniku, bo niektóre eksperymenty wymagają gorącej wody. Ale… gdy nie ma możliwości podłączenia się do prądu – dobrze gdy wcześniej o tym wiemy musimy o tym wiedzieć – zaradzimy, wykombinujemy np. termosy.

3. Otwarty umysł – doświadczenia wykonywane podczas urodzin z animatorem to czas na działanie zgodnie z przepisem danego eksperymentu. Ale to nie znaczy, że nie ma czasu na swobodne doświadczanie i próba realizacji swoich pomysłów. Dzieci z otwartym umysłem i chęcią podjęcia próby wymyślania przebiegu własnego doświadczenia często najłatwiej w taki sposób przyswajają wiedzę o zasadach działania przyczynowo skutkowego.

eksperymenty

Zastanawiasz się czy urodziny z eksperymentami to dobra atrakcja podczas urodzin organizowanych w domu?

Daj sobie przybliżyć jak to wygląda:

  1. Bezpieczeństwo: jeśli masz obawy, czy warsztaty eksperymentów są bezpieczne dla dzieci to biegniemy Cię uspokoić. Cały świat który nas otacza zbudowany jest z cząsteczek, a my wykorzystujemy szczególnie te które są „w kuchni”. Materiały używane podczas urodzin z eksperymentami często są to rzeczy, które można jeść. Jeśli już zdarzy się ze zostaje użyte coś mniej bezpiecznego to zawsze zachowane są jak największe środki ostrożności.
  2. Czas trwania warsztatów eksperymentów: standardowo to czas około 30-40 minut jednak zależy to dużo od grupy. Animator zawsze dopasowuje czas warsztatów eksperymentów do grupy – widząc ze jest rozbrykana stara się w międzyczasie wprowadzać zabawy ruchowe nawiązujące do doświadczeń.
  3. Czy dzieci dobrze się bawią: bardzo rzadko zdarza się, że dziecko nie lubi eksperymentów. Nawet jeśli już kiedyś robiło dany eksperyment naturalna ciekawość czy tym razem będzie tak samo wygrywa.
  4. Zrozumienie dla wszystkich dzieci: urodzinowe warsztaty eksperymentów przygotowane są tak by każde dziecko mogło zrozumieć dlaczego tak się dzieje? Bo nie jest wyzwaniem zrobić eksperyment, ale opisać jaka wystąpiła reakcja „nie po chemiowemu”. A my mamy na to swoje sposoby.
  5. Zabrudzenie: kto lubi sprzątać? Prawie nikt – dlatego zabezpieczamy ile się da! Czy to stoliki czy często też dzieciaki – ubieramy w fartuszki do urodzinowych warsztatów eksperymentów.
  6. Utrzymanie porządku: Przy urodzinach z eksperymentami musimy dbać o utrzymywanie porządku bo zaraz byśmy się pogubili co z czym połączyć i mogłaby wyjść totalna klapa. Dlatego zawsze wszystko wygląda schludnie.
  7. Koszty dodatkowe: każde urodziny to wybrany pakiet – a nawet najmniejszy ma w sobie już jedną atrakcję w cenie – więc koszt urodzin się nie zwiększa. No chyba, że to warsztat z suchym lodem wtedy rzeczywiście dochodzą opłaty logistyczne.
warsztaty eksperymentów Łódź - ciecze

To kiedy się możemy zobaczyć podczas urodzin z ekspwerymentami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę