fbpx

kontakt rysiowe animacje animatorzy Łódź 668-398-878kontakt animator Łódź, urodziny z animatorem impreza firmowa kontaktkontakt@rysioweanimacje.pl

 

RYSIOWE ANIMACJE

Kreujemy świat zabawy

Jak zorganizować imprezę urodzinową w domu?

Jak zorganizować imprezę urodzinową w domu dla dziecka?

Wielkimi krokami zbliżają się urodziny Twojej pociechy i zastanawiasz się, jak je zorganizować? Za oknem plucha i zabawy na dworze niestety nie bardzo wchodzą w grę?

Przedstawiam Ci krótką listę rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyprawianiu urodzin swojego dziecka w domu:

Na początek, odpowiedz na pytania:
(najlepiej weź kartkę i zapisz odpowiedzi)

  • Jakie Twoje dziecko ma zainteresowania?
  • Z kim chciałoby spędzić ten dzień?
  • Temat zaproszeń – zrobić samemu czy kupić?
  • Jakie przekąski lubi?
  • TORT!
  • Czy lubicie robić dekoracje i zmieniać wystrój na imprezę?
  • Pomyśl – czy chcesz samodzielnie zorganizować czas, a może wolisz, by ktoś poprowadził zabawy, warsztaty?
  • Przestrzeń – jak przygotować miejsce do zabaw?

Tak naprawdę po spisaniu punktów, część przepisu na udaną imprezę urodzinową jest już gotowa!.

Zainteresowania

Pierwsze co zapisałaś/łeś to zainteresowania dziecka. To bardzo ważny temat, ponieważ w warto przygotowywać atrakcje urodzinowe w oparciu o nie. Jako animator zawsze dopytuję rodzica o zainteresowania dziecka, by móc nawiązać do rzeczy, które dziecko zna i lubi.

Zainteresowania już wypisane. Ale jak to ma pomóc? Można stworzyć imprezę tematyczną. Jeśli Twoja pociecha uwielbia jazdę na rowerze, a może zafascynowana jest magicznym światem Harrego Pottera, to warto na to zwrócić uwagę i nawiązać dekoracjami czy zabawami/aktywnościami do danej tematyki.

nakrycie stołu

Lista gości

Następnym punktem jest lista gości, czyli osoby, z którymi dziecko lubi spędzać czas. Możesz dodatkowo uzupełnić listę razem z Twoją pociechą – będzie czuło się ważne i docenione, że liczysz się ze zdaniem solenizanta.

Zaproszenia

Jeśli chodzi o zaproszenia, to na rynku znajdziesz nieskończoną ilość ich rodzajów. Jednak jeśli Twoje dziecko uwielbia tworzyć rzeczy plastyczne, to czemu nie zrobić tego własnoręcznie? Z pewnością będzie miało wielką radość z możliwości stworzenia własnych zaproszeń.

Możesz również pobrać nasze wzory przygotowane specjalnie dla Ciebie:

Co będzie potrzebne? Bazy do kartek dostaniesz w każdym sklepie papierniczym lub Action, Dealz. Do tego mazaki, naklejki, może wypychanki, nożyczki czy tasiemki. Treść zaproszenia możecie wydrukować i wkleić do środka.

Poczęstunek

Dotarliśmy do kwestii jedzenia. Jeżeli zależy Ci na zdrowych przekąskach, postaw na owoce i warzywa. Poproś, by jubilat pomógł Ci w przygotowaniach, razem na pewno zrobicie ciekawe przekąski. Ale co zrobić, kiedy nie masz czasu na wspólne przygotowywanie poczęstunku? Rozejrzyj się, czy w okolicy nie ma firmy kateringowej, która dostarczyłaby przekąski.

Tort

Tort to jedna z ważniejszych kwestii. Warto podpytać na lokalnych grupach, skąd najlepiej go zamówić. Są różne rodzaje tortów, warto więc pomyśleć, jaki chcielibyście ujrzeć na swoim stole. W województwie łódzkim polecam Brytfanka. Jeśli już mamy wybrany tort, to można też pomyśleć o świeczkach. Mogą być one tradycyjne cieniutkie, a może lepsze będą takie w postaci cyferek? Oprócz świeczek można dodatkowo wstawić spersonalizowany topper z własnym napisem.

tort różowy z dzieckiem

Wystrój pomieszczenia

Jak zmienić wystrój pomieszczenia? Możecie to zrobić samodzielnie. Jakie artykuły warto wtedy kupić? Balony, girlandy, gotowe dekoracje w sklepie z artykułami imprezowymi lub/też wydrukować darmowe grafiki np. z pixabay lub freepik.
Druga możliwość to zamówienie firmy, która profesjonalnie zajmuje się dekoracjami. Jeśli chodzi o firmy wykonujące takie zlecenia, to z pewnością w województwie łódzkim mogę polecić np. Morowe Swawole lub Balonowe Animacje.

dekoracje balonowe

Organizacja czasu na imprezie urodzinowej samodzielnie czy z pomocą animatora?

Jak zorganizować czas na imprezie urodzinowej? Możesz przygotować zabawy lub warsztaty, które poprowadzisz samodzielnie.

Dla dziewczynek: może to być domowe spa: robienie kuli do kąpieli, peeeling cukrowy; rewia mody – przebieranki, tworzenie nakryć głowy lub inne dostosowane do zainteresowań dziecka.

Dla chłopców: gry i zabawy rywalizacyjne, budowanie wielkiej budowli z klocków; zabawy w bramkarza z gąbczastą piłką.

Jeśli nie chcesz samodzielnie organizować czasu dzieciakom i oprócz gości Twoich dzieci zaproszeni będą również rodzice, to z pewnością dobrym pomysłem będzie zaproszenie animatora. Ty na spokojnie będziesz w stanie porozmawiać z dorosłymi, nie martwiąc się o organizacje czasu dla dzieci.

przypinanie spinaczy na animacji dla najmłodszych dzieci.

Atrakcje premium

A może szukasz czegoś nietypowego? Dobrym pomysłem będzie zaproszenie artysty bańkowego, balonowego lub iluzjonisty, którzy zrobią niesamowity pokaz i przeniosą uczestników do innego wymiaru.

Przewiń na górę