fbpx

kontakt rysiowe animacje animatorzy Łódź 668-398-878kontakt animator Łódź, urodziny z animatorem impreza firmowa kontaktkontakt@rysioweanimacje.pl

 

Rysiowe animacje

Kreujemy świat zabawy

Jak zorganizować imprezę urodzinową w domu?

Jak zorganizować imprezę urodzinową w domu dla dziecka?

Wielkimi krokami zbliżają się urodziny Twojej pociechy i zastanawiasz się jak je zorganizować? Za oknem plucha i zabawy na dworze niestety nie bardzo wchodzą w grę?

Przedstawiam Ci krótką listę na co warto zwrócić uwagę przy wyprawianiu urodzin swojego dziecka w domu:

Na początek, odpowiedz na pytania:

(najlepiej weź kartkę i zapisz odpowiedzi)

  • Jakie Twoje dziecko ma zainteresowania?
  • Z kim chciałoby spędzić ten dzień?
  • Temat zaproszeń – zrobić samemu czy kupić?
  • Jakie przekąski lubi?
  • TORT!
  • Czy lubicie robić dekoracje i zmieniać wystrój na imprezę?
  • Pomyśl – czy chcesz samodzielnie zorganizować czas, a może wolisz by ktoś poprowadził zabawy, warsztaty?
  • Przestrzeń – jak przygotować miejsce do zabaw

Tak na prawdę po spisaniu punktów, masz część przepisu na imprezę urodzinową.

Zainteresowania

Pierwsze co zapisałaś to zainteresowania dziecka jest bardzo ważny temat ponieważ, w tym kierunku warto przygotowywać atrakcje urodzinowe. Jako animator zawsze dopytuje rodzica jakie dziecko ma zainteresowania by móc nawiązać do rzeczy, które dziecko zna i lubi.

Wypisane zainteresowania, ale jak to ma pomóc? Można stworzyć imprezę tematyczną. Jeśli pociecha uwielbia jazdę na rowerze, a może zafascynowana jest magicznym światem Harrego Pottera warto na to zwrócić uwagę i nawiązać dekoracjami czy zabawami / aktywnościami do danej tematyki.

nakrycie stołu

Lista gości

Następnie tak na prawdę spisałaś listę gości. Czyli osoby z którymi dziecko lubi spędzać czas. Możesz dodatkowo uzupełnić listę razem z Twoją pociechą – będzie czuło się ważne i docenione, że liczysz się ze zdaniem jubilata.

Zaproszenia

Zaproszenia – jest ogromny dostęp tego typu rzeczy na rynku. Jednak jeśli Twoje dziecko uwielbia tworzyć rzeczy plastyczne, to czemu by nie dać by zrobiło samodzielnie zaproszenia? Z pewnością będzie miało wielką radość z możliwości stworzenia własnych zaproszeń.

Możesz również pobrać nasze przygotowane specjalnie dla Ciebie:

Co będzie potrzebne? Bazy do kartek dostaniesz w każdym sklepie papierniczym lub Action, Dealz. Do tego mazaki, naklejki może wypychanki, nożyczki tasiemki. Treść zaproszenia zaś możecie wydrukować i wkleić do środka.

Poczęstunek

Dotarliśmy do kwestii jedzenia – jeżeli zależy Ci na zdrowych przekąskach postaw na owoce i warzywa. Poproś by jubilat pomógł Ci w przygotowaniach, razem na pewno przygotujecie ciekawe przekąski. Ale co zrobić kiedy nie masz czasu na wspólne przygotowywanie poczęstunku? Rozejrzyj się czy w okolicy nie ma firmy kateringowej, która dostarczyłaby przekąsek.

Tort

Tort to jedna z ważniejszych kwestii. Warto podpytać na lokalnych grupach skąd najlepiej zamówić tort. Są różne rodzaje tortów, warto pomyśleć jaki chcielibyście ujrzeć na swoim stole. W województwie łódzkim polecam Brytfanka. Jeśli już mamy wybrany tort to godnym uwagi jest fakt wyboru świeczek. Mogą być to będą tradycyjne cieniutkie świeczki, a może w postaci cyferek? Oprócz świeczek można dodatkowo wstawić topper spersonalizowany z własnym napisem.

tort różowy z dzieckiem

Wystrój pomieszczenia

Jak zmienić wystrój pomieszczenia? Możecie to zrobić samodzielnie. Jakie artykuły warto wtedy kupić? Balony, girlandy, gotowe dekoracje w sklepie z artykułami imprezowymi lub/też wydrukować darmowe grafiki np. z pixabay lub freepik. Jest druga opcja poprosić firmę, która profesjonalnie zajmuje się dekoracjami. Jeśli chodzi o firmy zajmujące się dekoracjami to z pewnością w województwie łódzkim mogę polecić np. Morowe Swawole lub Balonowe Animacje.

dekoracje balonowe

Organizacja czasu na imprezie urodzinowej samodzielnie czy z pomocą animatora?

Jak zorganizować czas na imprezie urodzinowej? Możesz przygotować zabawy lub warsztaty, które poprowadzisz samodzielnie.

Dla dziewczynek: może to być domowe spa: robienie kuli do kąpieli, peeeling cukrowy; rewia mody – przebieranki, tworzenie nakryć głowy lub inne dostosowane do zainteresowań dziecka.

Dla chłopców: gry i zabawy rywalizacyjne, budowanie wielkiej budowli z klocków; doświadczenia chemiczne; zabawy w bramkarza z gąbczastą piłką.

Jeśli nie chcesz sama organizować czasu dzieciakom i oprócz gości Twoich dzieci zaproszeni będą również rodzice, to z pewnością dobrym pomysłem będzie zaproszenie animatora. Ty na spokojnie będziesz w stanie porozmawiać z dorosłymi, nie martwiąc się o organizacje czasu dla dzieci.

przypinanie spinaczy na animacji dla najmłodszych dzieci.

Atrakcje premium

A może szukasz czegoś nietypowego? Dobrym pomysłem będzie zaproszenie artysty bańkowego, balonowego lub iluzjonisty którzy zrobią niesamowity pokaz i przeniosą uczestników do innego wymiaru.

Przewiń na górę