fbpx

kontakt rysiowe animacje animatorzy Łódź 668-398-878kontakt animator Łódź, urodziny z animatorem impreza firmowa kontaktkontakt@rysioweanimacje.pl

 

RYSIOWE ANIMACJE

Kreujemy świat zabawy

Jak przygotować miejsce do animacji w domu – urodziny z animatorem

Urodziny w domu z animatorem - jak dobrze przygotować się do przyjęcia?

W naszym poprzednim wpisie opowiedzieliśmy, jak przygotować urodziny dziecka. Wskazaliśmy, o czym trzeba pamiętać
i przedstawiliśmy checklistę najważniejszych rzeczy. 

Teraz przyszedł czas by pójść o krok dalej – bo zapadła decyzja – zapraszamy animatora, by urządził dzieciom niezłą imprezkę.

Korzystając z naszego doświadczenia, przedstawiamy Ci kilka wskazówek, aby urodziny, które urządzasz, były bezpieczne,
a zabawy i animacje udane. 

Jak przygotować się na wizytę animatora w domu - wskazówki

Zaproszenie uczestników imprezy urodzinowej przed przyjazdem animatora

Często jest tak, że goście są zaproszeni na konkretną godzinę. Wszyscy jednak wiemy, jak wygląda szykowanie się z dzieckiem na imprezę – dokładnie tak, jak
w popularnej reklamie. 

W momencie wychodzenia z domu, gdy dziecko jest ubrane w dziesiątki warstw włącznie z grubym kombinezonem zimowym, zaczyna się wołanie: „Mamo, sikuuu!”.

I nie ma co koloryzować: tak jest w każdej rodzince! Dlatego właśnie dzieciaki przybywają na miejsce imprezy
z opóźnieniem. 

Warto więc zagospodarować pierwsze 15-30 min imprezy na moment składania życzeń, obdarowywania prezentami, swobodną rozmowę między uczestnikami.  Dzięki temu żaden z zaproszonych gości nie straci nic ważnego,
a wszyscy będą mieli okazję poznać się lub porozmawiać chwilę ze sobą, dzięki czemu później będą mogli w pełni oddać się zabawie. 

Jeśli zabawy zaczynają się wraz z godziną zaproszenia gości, często zdarza się, że solenizant co chwila musi przerwać zabawy, żeby przyjąć prezent i życzenia. Dla animatora to również nie jest wymarzony scenariusz – musi on co kilka minut powtarzać reguły każdej zabawy i tłumaczyć wszystko od początku, co także nudzi inne dzieci.

urodziny z animatorem Tomaszów Mazowiecki

Dbając o komfort uczestników, solenizanta i animatora, dobrze rozpocząć animacje około 30 minut po rozpoczęciu urodzin.

Wyznacz miejsce zabawy i animacji dla dzieci

miejsce zabawy podczas urodzin z animatorem

Nie ma co przeznaczać całego domu na animacje!

Rodzice solenizanta bardzo często obawiają się organizacji urodzin dziecka w domu z wielu powodów.
Po pierwsze czują zniechęcenie na samą myśl, że będą musieli wysprzątać każdy najmniejszy zakamarek
w domu, bo goście zajrzą wszędzie. Mają drgawki na samą perspektywę domu, który wygląda jakby stoczono w nim wielką bitwę rodem z podręcznika do historii. 
To wcale nie musi tak być! Na imprezę urodzinową
z animacjami wystarczy przeznaczyć jedno, maksymalnie dwa pomieszczenia, w których dzieci będą miały miejsce do zabawy i ewentualnie stolik z napojami i przekąskami. 
Jeśli w programie imprezy przewidziane są warsztaty plastyczne lub eksperymenty fizyczno-chemiczne warto również pomyśleć o dodatkowym stole, przeznaczonym wyłącznie do tego celu. 

Po drugie, dorośli często obawiają się potencjalnych zniszczeń. Kiedy mają przed sobą możliwość spełnienia marzenia
o zorganizowaniu dziecku wspaniałej imprezy spotykają się z brutalną rzeczywistością związaną z niespodziewanymi naprawami czy wydatkami. Perspektywa pękniętego ekranu nowego telewizora czy stłuczonej zastawy stołowej otrzymanej w prezencie ślubnym może skutecznie zniechęcić rodziców. 
Na to też mamy radę – wystarczy odpowiednio przygotować przestrzeń, w której odbywać się będą zabawy. Należy pochować cenne rzeczy, poprzestawiać meble, o ile to możliwe i dokładnie wyznaczyć miejsce imprezy tak, aby zarówno goście jak
i animator przestrzegali tej zasady. 
Oczywiście każde spotkanie w większym gronie niesie ze sobą ryzyko mniejszych lub większych zniszczeń, dlatego też warto zrobić wszystko, aby zminimalizować prawdopodobieństwo jakichkolwiek szkód.

Poniżej przygotowaliśmy małą ściągawkę przydatną podczas organizowania urodzin w domu – przeczytaj i zapamiętaj. To Ci pomoże!

miejsce na animacje

I jak? Nadal uważasz, że urodziny w domu to szalony i niewykonalny pomysł? Zapewniamy, że nie! Jako doświadczeni animatorzy bywamy na domowych imprezach przynajmniej kilka razy w miesiącu i znamy realia, a także potrafimy poradzić sobie nawet
w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, to skontaktuj się z nami – odpowiemy na Twoje wszystkie pytania, rozwiejemy wątpliwości,
a następnie pojawimy się na urodzinach Twojego dziecka i zorganizujemy mu imprezę, którą zapamięta na lata. 

Przewiń na górę